Genel İngilizce Seviyeler

Colorful Chalk at Chalkboard ca. 2001

Colorful Chalk at Chalkboard ca. 2001

Eğitimlerimiz Avrupa Birliği Yabancı Dil Öğretim Sistemleri (CEFR – Common European Framework of Reference for Languages) çerçevesine uygun olarak yürütülmektedir. Dil seviyeleri A1-A2-B1-B2-C1-C2 olmak üzere toplam 6 kurdan oluşur. Genel İngilizce’de dersler Amerikan İngilizcesi ve konuşma becersisi odaklıdır.

Oxford Üniversitesinin ön gördüğü müfredat eşliğinde, CEFR ve Euro Pass Standartlarına bağlı kalarak öğrencilerimizin İngilizce eğitim süreçlerini Avrupa birliğinin ortak kriteri olan 6 temel İngilizce eğitim seviyesinde tamamlamaktayız. Bu seviyeler sırasıyla;

 

Beginner (A1)

Elementary(A2)

Pre-intermediate (B1)

Intermediate(B2)

Upper intermediate(C1)

Advanced (C2)’ den   oluşmaktadır.

 

Her seviye kendi içinde 3,5 ay sürmekte 96 ana ders saatinden oluşmaktadır. Ayrıca bu 96 saate ek olarak  Yabancı ve Türk eğitmenler eşliğinde (seviyelerine göre belirlenecektir) yapılan Conversation Club (Konuşma Kulübü) ve Ana ders öğretmenleriyle yapılan Catch up (telafi dersleri) faaliyetlerine de ücretsiz olarak katılabilirler.

Her seviye tamamlandığında öğrencilerimize kur bitirme sınavı uygulanır. Bir üst kura geçebilmek için bu sınavda %70 başarı sağlamak gerekmektedir. Başarılı olan öğrencilerimiz bir üst kurdan eğitime devam etme hakkını elde ederler.

Mevcut seviyelerin herhangi birinden başarılı olmuş öğrencimiz, başarılı olduğu seviyeyi tamamladığına dair M.E.B.’e bağlı olan kuruluşumuzun İngilizce yeterlilik katılım sertifikasını almaya hak kazanır.

Öğrencilerimiz ders sorumluluklarını yerine getirip,sınavların tamamına katılıp, % 10 devamsızlık sınırını aşmadığı taktirde; başladığı seviyede başarısız olursa şayet ; aynı seviyenin eğitimini tarafımızdan ücretsiz olarak baştan almaya hak kazanır.

Esenler Diltime Genel İngilizce Seviyeleri